پیچ اینستاگرام نوین فوم
کليک کنيد

تشک جودو

کفپوش تشک جودو

بدون تردید، ایمنی و تامین سلامتی ورزشکاران با استفاده از تجهیزات باکیفیت و مرغوب مانند تشک جودو به بهترین نحو فراهم می شود. تشک جودو نقش بارز و برجسته ای در جلوگیری از آسیب های وارده به ورزشکاران در طی انجام حرکات ورزشی این رشته بر عهده دارد. از سوی دیگر، تجهیز سالن های ورزشی و ایمن سازی و سالم سازی آنها در راستای دستیابی به استانداردهای لازم در این زمینه، از درجه اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.

بدون اغراق، تصور سالن های ورزشی بدون وجود کفپوش و تاتامی ورزشی مناسب و باکیفیت عملاً در زمره امور و فرضیات محال قرار دارد. برای برخورداری از یک سالن ایمن و مطمئن استفاده از تاتامی ورزشی بسیار تاثیر گذار و مؤثر قلمداد می شود. چراکه عدم رعایت اصول ایمن سازی و سالم سازی فضای ورزشی، احتمال بروز حوادث و خطرات ناگوار و خطرناک را بشدت افزایش می دهد. بنابراین حفظ و تامین امنیت و سلامت ورزشکاران در درجه اول اهمیت به ویژه در فضاهای ورزشی به شمار می آید. بر همین اساس، متولیان و دست اندرکاران این فضاها باید در ابتدای امر تمهیدات و اقدامات لازم در جهت برقراری امنیت و تامین سلامت ورزشکاران را در دستور کار قرار دهند.

به همین جهت، سفارش و خرید تشک جودو یکی از اقدامات کاربردی و مفید در این زمینه به حساب می آید. ورزش های همچون جودو به علت نوع و ساختار آن برای تامین سلامت و حفظ ایمنی ورزشکار، نیاز به یک کفپوش مناسب و با کیفیت را بیش از پیش احساس می کند. چراکه مانورهای تعادلی، فنون پرتابی و حرکت های چرخشی، جزئی لاینفک و جدا نشدنی از این ورزش تلقی می گردد.

خصوصیات مهم و برجسته تشک جودو   تشک جودو رنگی

تشک جودو برای ارتقای عملکرد و انجام بهینه تمرینات توسط ورزشکاران باید از سطحی کاملاً هموار، راحت و در عین حال مرغوب و ایمن برخوردار باشد. به همین جهت، امروزه در طراحی و ساخت این مدل تاتامی ورزشی از فوم های انعطاف پذیر و نرم ای وی آ، استفاده شایان به عمل می آید. فوم های ای وی آ، به علت حالت پذیری قابل توجه و انعطاف پذیری مطلوب و همینطور خاصیت ارتجاعی مناسب، برای تولید تجهیزات ورزشی در طیف گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند.

ضخامت بسیار مطلوب این مدل کفپوش جودو در هنگام برخورد و پرتاب شدن ورزشکار بر روی سطح آن علاوه بر کاهش چشمگیر آسیب ها، نقش مهمی در تامین سلامت و ایمنی ورزشکار ایفا می نماید. طراحی و ساخت این محصولات بر اساس استانداردهای رایج و متداول روز انجام می پذیرد. استفاده از مواد اولیه و مرغوب در ساختار تشک جودو ضمن ارتقای میزان راحتی و نرمی، دوام و استحکام بالای این نوع تاتامی ورزشی را سبب می شود. سطح یکدست و یکنواخت کفپوش جودو انجام مناسب و مطلوب فنون پرتابی برای ورزشکاران این رشته را امکان پذیر می سازد.

این محصول بر اساس استاندارد فدراسیون جهانی جودو تولید می شود. همچنین نرمی و راحتی قابل توجه بافت این محصول، تاثیر بسزایی در ارتقای مهارت ها و عملکرد ورزشکار در حین انجام تمرینات از خود برجای می گذارد. به همین جهت، انتخاب و خرید تشک جودو ضمن ایمن سازی و سالم سازی محیط ورزشی، امنیت و سلامت ورزشکاران را به بهترین نحو محقق می سازد.

مزیت های تاثیر گذار و مؤثر استفاده از تشک جودو

همانگونه که اشاره شد، تامین امنیت، سلامت و کاهش خطرات احتمالی، از جمله مزیت های مهم و تاثیر گذار تشک جودو محسوب می شود. از آنجایی که کفپوش جودو برای سالیان متمادی و به طور مستمر مورد استفاده قرار می گیرد، استحکام و دوام بالای آن سبب جلوگیری از فرسودگی و ساییدگی سطح کفپوش می شود. همچنین ضخامت مناسب این مدل کفپوش مانند تاتامی ورزشی ساختار محصول را در مقابل عوامل محیطی و تابش نور آفتاب به خوبی حفظ و محافظت می نماید.

استفاده از فوم های کاملاً بهداشتی و در عین حال استاندارد و مرغوب، از دیگر مزیت های قابل توجه تشک جودو قلمداد می گردد. چراکه در این صورت هیچگونه حساسیت، خطر و عوارض جانبی برای ورزشکاران با خود به همراه ندارد. سازگاری کفپوش جودو با محیط زیست و عاری بودن از هر گونه عوامل بیماری زا، از نقاط قوت این محصولات به شمار می رود. مقاومت قابل ملاحظه این نوع کفپوش ورزشی در برابر رطوبت و ضد آب بودن را نیز نباید به دست فراموشی سپرد. قیمت مقرون به صرفه و مطلوب، وزن مناسب، قابلیت حمل و جابجایی آسان، عدم وجود سطح ناهموار و خراشنده در سطح تشک، قابلیت شستشو، برخورداری از تنوع رنگی و ضخامت های مختلف، از دیگر مزایای قابل توجه تشک جودو تلقی می شود.

موارد کاربرد تشک جودو

به طور کلی، وجود تاتامی ورزشی مانند تشک جودو برای ایجاد محیطی ایمن و سالم به منظور انجام ورزش های رزمی، از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. امنیت ایجاد شده به وسیله این محصولات، آرامش خاطر و آسودگی خیال ورزشکار را با خود به همراه دارد. همچنین تشک جودو برای پوشش مناسب سطح سالن ورزشی نیز گزینه قابل قبول و مثمر ثمری محسوب می گردد. استفاده از تشک جودو در سایر ورزش های رزمی مانند کاراته، جودو، جوجیتسو و هاپکیدو نیز کاربرد گسترده و وسیعی دارد. چراکه در این ورزش ها هم امنیت و ایمنی ورزشکار حرف اول و آخر را می زند. متناسب با نوع ضخامت بکار رفته در تشک های ورزشی امکان استفاده از این محصولات در سالن های ایروبیک و ژیمناستیک نیز وجود دارد.

 

محصولات پیشنهادی