پیچ اینستاگرام نوین فوم
کليک کنيد

تجهیز مهدکودک

فروردین ۱۹, ۱۳۹۸
نوین فوم

تجهیز مهدکودک یکی از اقدامات مهم و اساسی در حفاظت از سلامت و امنیت کودکان می باشد. در مقوله تجهیز مهدکودک، بهداشتی و استاندارد بودن، دو شاخصه بارز و مؤثر در این زمینه به شمار می رود. همچنین این موضوع در ایجاد فضا و محیط مناسب برای کودکان نیز بسیار تاثیر گذار می باشد. امروزه اغلب والدین، به منظور فراگیری مفاهیم و موضوعات مختلف، کودک خود را از سنین پایین رهسپار مهدکودک می کنند. مهدکودک ها به عنوان محیط آموزشی برای کودکان باید از امنیت و ایمنی مطلوب و مناسب برخوردار باشند. در صورت امکان بهتر است قبل از چیدمان وسایل طراحی سه بعدی از فضای مهد کودک توسط نرم تفزار انجام پذیرد. بر همین اساس ایمن سازی و تجهیز مهدکودک به وسیله وسایل و ابزارهای استاندارد و مناسب از اهمیت مهم و بسزایی برخوردار می باشد.تجهیز تاتامی مهدکودک

تجهیز مهدکودک علاوه بر تامین سلامت و ایمنی کودکان، در جلب رضایت والدین نیز نقش مهمی و مؤثری را ایفا می کند. مهدکودک جذابیتی به مراتب بیشتر از محیط خانه را برای بچه ها دارد. همچنین این محیط آموزشی در تربیت کودکان نقش مهم و اساسی را عهده دار می باشد. به همین جهت باید زمینه های ایجاد محیطی آرام و امن را برای کمک به شکوفایی و رشد صحیح کودکان محقق نمود. در مهدکودک، بچه ها نسبت به خانواده و خانه تاثیر پذیری بیشتری را دارند. در این محیط ها، بچه ها با محیط پیرامون خود و رویدادها آشنایی پیدا می کنند. بچه ها ضمن تفریح و بازی در مهدکودک، برای برخورداری از زندگی شاد و سالم آمادگی پیدا می کنند. همچنین این مراکز آموزشی به رشد عاطفی، جسمی، اجتماعی و ذهنی کودکان کمک شایانی می کنند. شناخت علایق و شکوفایی استعداد کودک نیز به وسیله مهدکودک ها به بهترین شکل تحقق می یابد. به همین جهت فراهم نمودن مکانی سالم، مطلوب و امن، یکی از وظایف مهم و بارز این مراکز به شمار می آید. در عصر حاضر به علت افزایش سطح آگاهی و دانش والدین، منجر به بالا رفتن توقعات آنها از مهدکودک ها شده است. امروزه والدین به ایمنی و امنیت این محیط ها توجه ویژه ای را مبذول می نمایند. به همین منظور، رعایت اصول ایمنی و سلامت محیط در شدت و ضعف اطمینان و اعتماد والدین به آن بسیار حایز اهمیت می باشد. تجهیز مهدکودک برای بچه ها آزادی عمل بیشتری را با خود به همراه دارد. تجهیز نمودن این مراکز ضمن رفع محدودیت ها، با شکوفایی خلاقیت و قدرت تخیل کودک نیز رابطه تنگاتنگی را دارد. بر همین اساس تجهیز مهدکودک علاوه بر افزایش سطح ایمنی کودک، در ایجاد آرامش و آسودگی خاطر والدین نیز بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد.

روش های تجهیز مهدکودک

تجهیز مهدکودک به وسیله ضربه گیر فومی، دیوارپوش و کفپوش مهدکودک انجام می گیرد. این محصولات در رنگ های مختلف و طرح های متنوع تولید و عرضه می شود. در ساختار این تجهیزات مواد اولیه با کیفیت و مرغوب به کار رفته است. همچنین رعایت اصول بهداشتی نیز در آن ها به طور کامل رعایت شده است. خاصیت ارتجاعی و ضربه پذیری این محصولات در کاهش آسیبها و صدمات احتمالی، نقش تعیین کننده و اساسی دارد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، اغلب آسیب های وارد شده به بچه ها در محیط های مهد کودک و فضاهای آموزشی در اثر افتادن آنها بر روی زمین  رخ می دهد. بر همین اساس تجهیز مهد کودک با استفاده از وسایل استاندارد و ایمن، تامین سلامت و امنیت را برای کودکان و خانواده های آنها به ارمغان می آورد. حفظ امنیت بچه ها در هنگام بازی  و فراهم ساختن محیطی بهداشتی، امن و زیبا بسیار حائز اهمیت میباشد. به همین دلیل با استفاده از کفپوش مناسب و استاندارد، می ‌توان تامین بخشی از این نیازها را میسر نمود. این کفپوش ها به علت برخورداری از خاصیت ضربه پذیری بالا، در صورت تماس کودک با سطح آن مانند ضربه گیر انجام وظیفه نموده و از آسیب رسیدن کودک جلوگیری به عمل می آورد. این محصول به دلیل برخورداری از گواهی بهداشت، سازگار و بهداشتی بودن آن با پوست کودکان را تضمین می کند. آج های طراحی شده در این کفپوش ها مانع لیز خوردن کودک می شود. طراحی متنوع این محصول به محیط مهد کودک جذابیت و زیبایی مطلوبی می بخشد. همچنین جذاب بودن آن باعث جلب نظر و توجه کودکان به این مراکز آموزشی می شود.

در مقوله تجهیز مهدکودک، یکی دیگر از وسایلی که در این زمینه کاربرد گسترده ای دارد، دیوارپوش مهد کودک به شمار می آید. یکی از روش های بسیار مقرون به صرفه و مناسب برای پوشش دیوارهای فضای آموزشی، استفاده از دیوارپوش باکیفیت و بهداشتی می باشد. با به کار گیری این محصول ضمن نصب راحت و آسان، ایجاد فضایی  ایمن و سالم را با خود به دنبال دارد. همچنین باعث زینت بخشیدن، زیبایی و فراهم ساختن محیطی شاد و جذاب برای کودکان می گردد. دیوارپوش ها به دلیل انعطاف پذیری بالا، مانع از آسیب دیدن بچه ها در مراکز آموزشی می شود. این محصولات نیز به دلیل حساسیت های به وجود آمده در موضوع کودکان، دارای گواهی استاندارد و بهداشت است. همچنین مواد اولیه به کار رفته در آنها کاملا بهداشتی و مرغوب می باشد. برخورداری از این محصولات در تجهیز مهدکودک، علاوه بر ضربه گیری و کاهش آسیبهای جسمانی به کودکان، سبب می گردد که آنها از تجربه کردن هراسی را به دل خود راه ندهند.

دیوارپوش مهدکودک

خصوصیات و مزیت های تاثیر گذار تجهیز مهدکودک

در مورد تجهیز مهدکودک، یکی از اهداف مهم و شاخص، ایجاد و فراهم ساختن امن ترین و ایمن ترین حالت ممکن برای بچه ها می باشد. کفپوش تاتامی  و دیوارپوش فوم مهدکودک به دلیل برخورداری از قابلیت ارتجاعی بالا و ضخامت مناسب، نقش مهمی را در ایمن سازی محیط مهدکودک ایفا می کنند. تراکم بالای موجود در این محصولات از نفوذ آب به داخل آن جلوگیری می کند. کیفیت مناسب این وسایل و ضربه پذیری بالا، سبب به حداقل رسیدن امکان خراشیدگی، سوراخ شدن و پاره شدن محصولات شده است. مقرون به صرفه بودن و قیمت مناسب این تجهیزات نیز یکی از ویژگی های بارز آنها به شمار می رود. با سفارش و خرید این محصولات، خصوصیت قیمت مناسب، ایمنی، زیبایی و جذابیت همزمان با هم حاصل می گردد. انعطاف پذیر بودن، نرمی و سبکی، قابلیت شستشوی آسان  و راحت، سهولت در حمل، جابجایی و رنگ بندی های متنوع و شاد، از دیگر ویژگی های مطلوب این محصولات برای تجهیز مهدکودک به شمار می رود. این تجهیزات علاوه بر فضاهای آموزشی و مهدکودک ها، در اتاق کودک، محیط بازی و سالن های ورزشی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

نکاتی کاربردی در انتخاب محصولات برای تجهیز مهدکودک

در مقوله تجهیز مهدکودک، توجه به ضخامت کفپوش تاتامی مناسب از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. ضخامت محصول باید به گونه ای باشد، که قابلیت دفع ضربه ناشی از افتادن کودک بر روی سطح زمین را داشته باشد. بر همین اساس تراکم بالای کفپوش، ضربه پذیری مناسب و مطلوب آن را با خود به همراه دارد. کیفیت و سطح کیفی این تجهیزات نیز همواره باید مورد توجه قرار گیرد. به همین منظور به دلیل حساسیت پوست کودکان، این وسایل از مواد اولیه با کیفیت مناسب و فاقد مواد سمی و حساسیت زا تولید میشوند. همچنین انعطاف پذیری مناسب محصول در افزایش کارایی و طول عمر آن حائز اهمیت است. در هنگام تماس با آب، این محصولات به دلیل برخورداری از خاصیت ضد آب بودن، کیفیت مناسب خود را حفظ می نمایند. طراحی و تولید این محصولات برای تجهیز مهدکودک، متناسب با روحیه کودکان صورت می گیرد. بر همین اساس خرید و سفارش تجهیزات با کیفیت و قیمت مناسب علاوه بر تامین امنیت و سلامت کودک، در ایجاد فضایی سالم و آرام برای پرورش صحیح  او، از تاثیرگذاری بسیار بالایی برخوردار می باشد.

مطالب مشابه

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *