پیچ اینستاگرام نوین فوم
کليک کنيد

کفپوش ورزشی

اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۶
نوین فوم

کفپوش ورزشی به هر نوع پوششی گفته می شود که برای پوشاندن سطوح مختلف در رشته های ورزشی استفاده می شود. کفپوش های ورزشی در یک تقسیم بندی کلی به کفپوش سالن ورزشی و کفپوش های فضای باز تقسیم می شوند. انواع مختلف کفپوش های ورزشی استفاده های مختلفی در مکان ها و رشته های ورزشی  متفاوت دارند. به طور کلی میتوان کفپوش های ورزشی را به صورت زیر طبقه بندی کرد:

 • کفپوش رزمی
 • کفپوش سالن و باشگاه بدنسازی
 • کفپوش سالن فوتبال، فوتسال و والیبال
 • کفپوش های قابل حمل مانند مت یوگا و تشک انفرادی
 • کفپوش ورزشی سالن چند منظورهکفپوش ورزشی لاستیکی

در این نوشته تیم نوین فوم تا حدودی به معرفی و بررسی انواع کفپوش ورزشی ساخته شده از فوم ، لاستیک و سایر مواد می پردازد. در سایر صفحات سایت به معرفی دیگر انواع کفپوش و مشخصات و خصوصیات و کاربرد هرکدام نیز خواهیم پرداخت.

 انواع کفپوش ورزشی

کفپوش های ورزشی استفاده فراوانی در ورزش و تجهیز سالن ها و اماکن ورزشی دارند. کفپوش ورزشی به عنوان پوشش کف باشگاه یا سالن های تمرین و مسابقات استفاده می گردد. برای خرید کفپوش باشگاه و کفپوش سالن ورزشی نیاز است با انواع و خصوصیات هر یک از این محصولات آشنایی نسبی داشته باشید.  برخی از عمده ترین و پر مصرف ترین انواع کفپوش ورزشی از قرار زیر است.

     کفپوش تاتامی

تشک تاتامی از فوم نرم ای وی آ تولید می شود. این کفپوش به دلیل خصوصیات خوب و منحصر به فرد خود استفاده فراوانی در بسیاری از رشته های ورزشی و رزمی دارد. انواع تشک تاتامی با تراکم و ضخامت متنوع برای رشته های ورزشی متفاوت به وفور موذد استفاده قرار میگیرد.  تشک تاتامی در باشکاه های تکواندو ، کاراته ، جودو، کونگ فو ، بدنسازی و سایر رشته های ورزشی استفاده می شود. از خصوصیات این محصول می توان به وزن مناسب، قابل حمل بودن ، نصب آسان و قابل شستشو بودن تاتامی ورزشی اشاره کرد. همچنین مناسب بودن قیمت تاتامی و نرمی و ضربه گیری آن نیز از سایر خصوصیات مثبت این محصول می باشد.تاتامی

کفپوش تاتامی در ورزش تکواندو به نام شیاپچانگ نیز شناخته می شود. همچنین نوع خاصی از کفپوش تاتامی به عنوان کفپوش مهدکودک و کفپوش اتاق بچه مورد استفاده قرار می گیرد. تاتامی یکی از محبوب ترین انواع کفپوش باشگاه مخصوصا برای کف باشگاه های رزمی مانند تکواندو، کاراته؛ کونگ فو، فول کنتاکت و رشته های رزمی ترکیبی و سالن های چند منظوره ورزشی می باشد.

    کفپوش لاستیکی

کفپوش لاستیکی که با نام کفپوش گرانولی نیز شناخته می شود از ترکیبات لاستیک و چسب های مخصوص تولید می شود . کفپوش گرانول و کفپوش باشگاه نیز از نام های دیگریست که این کفپوش ورزشی  با آنها شناخته می شود. کفپوش لاستیکی بسیار سخت و مقاوم است و مناسب تحمل وزن وزنه و کفپوش زیر دستگاه بدنسازی و دستگاه های ورزشی می باشد. کفپوش ورزشی لاستیکی وزن بیشتری به نسبت تاتامی دارد. کفپوش گرانولی یا لاستیکی در مدل های ساده تایلی ، کفپوش گرانولی رولی و کفپوش پازلی تولید و عرضه میگردد. از خصوصیات این کفپوش ورزشی  می توان به مقاومت در برابر افتاب ، عدم جذب اب و رطوبت و ایستایی بالا اشاره کرد.

کفپوش لاستیکی پازلی و ساده

از کاربرد های کفپوش لاستیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • کفپوش حیاط مهدکودک
 • کفپوش فضای باز
 • کفپوش باشگاه بدنسازی
 • کفپوش شهربازی و حیاط مهد کودک
 • کفپوش باشگاه بدنسازی
 • لاستیک زیر وزنه

    کفپوش درجاریز

کفپوش درجاریز نوع خاصی از کفپوش ورزشی است که به صورت یکپارچه اجرا می شود. این محصول استفاده فراوانی در زمین های بازی کودکان، زمین های ورزشی و اماکن عمومی دارد. این شکل کفپوش هم استفاده های ورزشی و هم استفاده عمومی دارد.  نوین فوم یکی از اولین شرکت هایی بود که به ارایه این محصول در ایران اقدام کرد.کفپوش درجاریز باشگاه بدنسازی

    کفپوش سالن ورزشی

این کفپوش که به عنوان کفپوش پلی یورتان یا کفپوش سالنی یا کفپوش رولی ورزشی نیز نامیده می شود استفاده فراوانی در تجهیز سالن های ورزشی و مسابقات دارد. از نمونه های این محصول می توان به کفپوش سالن والیبال، کفپوش زمین بسکتبال ، کفپوش سالن بیلیارد ، کفپوش سالن چند منظوره و کفپوش فوتبال سالنی نام برد. این کفپوش رویه لاستیک یا پی وی سی با زیره فوم ای وی آ دارد و بسیار مقاوم و مناسب ورزش می باشد.

 چمن مصنوعی

چمن مصنوعی ورزشی یکی از کفپوش های مناسب برای فوتبال و برخی رشته های ورزشی دیگر می باشد. چمن فوتبالی جایگزینی مناسب و بسیار مقرون به صرفه برای چمن طبیعی می باشد. چمن مصنوعی مزایای فراوانی نسبت به چمن طبیعی دارد. چمن مصنوعی ورزشی برای تجهیز زمین فوتبال ، زمین گلف ، هاکی روی چمن و سایر رشته های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.چمن مصنوعی

 کفپوش ورزشی انفرادی

این کفپوش ورزشی به تشک رزمی ، تشک انفرادی یا تشک ایروبیک نیز معروف است . این تشک ورزشی  انفرادی مناسب انجام حرکات فردی کششی و تمرینی می باشد به صورت تکی می باشد. وزن سبک، امکان حمل، قیمت مناسب و عدم نیاز به نصب تشک ورزشی ایروبیک و انفرادی را تبدیل به گزینه ای ایده آل برای استفاده در منازل، هوم جیم ها و باشگاه های خانگی نموده است.تشک ورزشی رنگی

کفپوش سالن چند منظوره

کفپوش سالنی یا کف پوش چند منظوره استفاده فراوانی در سالن های ورزشی دارد. از انواع کفپوش سالنی می توان به کفپوش سالن فوتبال، کفپوش والیبال و کفپوش زمین والیبال اشاره کرد. کفپوش سالنی در دو نوع فوم دار و لاستیکی تولید می شود. این کفپوش گاهی به نام کفپوش بیمارستانی نیز نامیده می شود.کفپوش سالن ورزشی

مت یوگا

مت یوگا یا زیرانداز یوگا از فوم نرم ۶ میل تولید می شود. مت یوگا کاوردار مناسب استفاده در یوگا، پیلاتس و ایروبیک می باشد. کفپوش ورزشی در رنگ بندی متنوع از فوم نرم و بهداشتی تولید و عرضه می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این محصول و قیمت مت یوگا با مشاورین ما تماس بگیرید.

مت یوگا نوین فوم

مشاورین نوین فوم با تجربه فراوان تجهیز باشگاه های بدنسازی و ورزشی آمادگی و تخصص لازم برای کمک به شما برای انتخاب و خرید بهترین کفپوش ورزشی را دارا می باشند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره انواع کفپوش ورزشی ، مشاوره برای انتخاب کفپوش مناسب برای هر رشته ورزشی، دریافت نمونه، قیمت کفپوش های ورزشی، قیمت چمن مصنوعی و سایر محصولات مرتبط همین امروز با مشاورین نوین فوم از طریق شماره تلفن های درج شده در وبسایت تماس بگیرید.

انواع کفپوش ورزشی نوین فوم